KLUBOVÁ VÝSTAVA švýcarských salašnických psů

v Rožnově pod Radhoštěm 10.5.2014

- VÝBORNÁ, 3. MÍSTO

V sobotu 10.5.2014 jsme se zůčastnili klubové výstavy švýcarský salašnických psů. Byli pozváni rozhodčí z různých zemí- Itálie, Porugalska, Ruska, Belgie... . Nás posuzovala portugalská rozhodčí Mária Amélia Taborda. Třída mladých - feny měla nejpočetnější zastoupení z entlebuchů, bylo nás 8  ve třídě a  všechny moc hezké. Paní rozhodčí byla pečlivá a posuzovala každou hodně dlouho. Když paní rozhodčí dělala užší výběr čtyř nejlepších a vybrala nás, tak už jsme se radovali.  Jsme na naši Ebi velmi pyšní, v této velké konkurenci získala 3. místo se známkou VÝBORNÁ  a krásným posudkem (6x v posudku slovo nice-very nice-hezká,velmi hezká). Všechny fenky na prvních třech místech byly potomci našeho táty Bušíka - Auksise Interpola - Interšampióna, který byl s náma na výstavě ve třídě vítězů a jeho pánička Lucka Zavoralová nás hrdě fotila při předávání pohárů a cen. Tímto posíláme také pozdrav i poděkování naší mamince Olivii from Balihara Ranch, která nám držela palečky se svou paničkou v Brně.

 

 

Překlad posudku:    14 měsíců, hezký ženský vzhled, velmi hezká ženská hlava s hezkým výrazem tváře, velmi hezká proporce těla, dobrá v přední části, téměr korektní v zadní části, hezká v hrudi, hezká srst a zbarvení, malá ponožka na konci levé tlapky, uzavřená trochu v pohybu, ale více volná. Rozhodčí: Mária Amália Taborda

Fotky z výstavy v záložce fotogalerie.


Na výstavě jsme se setkali se spoustou známých páníčků a entlebušíků, nejvíce nám udělal radost Ebin tatínek Bušík který za náma přijel takovou dálku. Měli jsme tady z daleka také kamaráda Badyho (Bad Boy from Yvrea horse farm), který je skvělý agiliťák a doogtrekingový sportovec. Byl tady taky Bertík (Albert zpod Ondřejníka), který bydlí kousek od nás. Potkali jsme opět Káču (Droo from The Earthś Axis), s kterou jsme byli na Národní výstavě v Ostravě a moc děkujem její páníčce a páníčkovi Valušákovým, kteří s námi strávili odpoledne a mohli jsme poznat skvělé chovatele a jejich zkušenosti (a taky jejich další entlebuší členy rodinky Baddyho a Yvet). Potkali jsme se s Atíkem (Attai Hanácké psisko), s kterým jsme se znali z Ostravské národní výstavy a seznámili jsme se s plno dalšími entlebušíky, hlavně s Ajreen (Amayou Ráj na Vysočině) a její zlatou malinkatou jezevčicí. S jejich páníčky jsme trávili všechny tři dny slavností a také s Belou (Mabel Žorska Prima) a její rodinkou.  Byly to krásné tři dny strávené mezi entlebušíkama (i berňáčkama) a spoustu krásných zážitků.